Hizmet Sözleşmesi
1-) Taraflar İş bu sözleşme, KolaySSL.net’ne ait (bundan sonra KolaySSL.net olarak anılacaktır) web sitesi KolaySSL.net üzerinden KolaySSL.net ürün ve servislerini satın almak suretiyle sitede yer alan ilgili form ile bilgileri alınan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra Müşteri olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlar dahilinde kabul edilmiştir.
Bu sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz bu sözleşmeyi ve beraberinde işbu sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş KolaySSL.net isimli web sitesinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri/koşulları okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
2-) Sözleşmenin Yürürlüğe Girişi ve Süresi
Müşteri’nin KolaySSL.net’e siteden online hizmet başvurusu yapması, akabinde hizmetin aktivasyonu ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir. Müşteri’nin hizmet ödemelerini yapmak suretiyle aboneliğinin devamı süresince geçerliliğini koruyacaktır.
3-) Hizmetin Tanımı
KolaySSL.net’in Müşteri’ye vermiş olduğu hizmet temel olarak, Müşteri’nin internet ortamında kullanabileceği formatta hazırlanmış Güvenlik Sertifikası hizmetidir.
a) KolaySSL.net dünya genelinde Güvenlik Sertifikası ana üreticisi olmayıp, farklı markalar ile çeşitlendirilmiş sertifikaların internet ortamında satıcısı (ara sağlayıcısı) rolündedir. Bu nedenle sağladığı hizmetlerin içeriği ve detaylarından sorumlu tutulamaz.
b) Müşteri bu hizmet(ler)i kullanarak burada belirtilen şart ve koşullar ile sitede yayınlanan tüm KolaySSL.net politika ve prosedürlerine uymayı kabul etmiş sayılır.
c) Müşteri, KolaySSL.net tarafından sağlanmış site üzerinden satın aldığı ürünlerde KolaySSL.net kaynaklı olmayacak bazı kesintiler oluşabileceğini kabul etmiş sayılır.
d) KolaySSL.net tarafından sağlanan sitede yer alan ürünler satın alım esnasında belirtilen isme özel kullanımı için tasarlanmıştır. Müşteri tarafından satın alım ve hizmet aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra hizmette değişiklik talep etme hakkı bulunmamaktadır.
4-) Müşteri’nin Yükümlülükleri
a) Müşteri, KolaySSL.net müşterilerine, ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Bunun gibi durumlarda KolaySSL.net anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.
b) Müşteri, işbu sözleşmeyi imzalamakla site üzerinden satın aldığı hizmetleri kullanacağı ortamlarda kanunlarca belirtilmiş, yönetmeliklerce detaylandırılmış yükümlülüklerini getireceğini kabul etmiş sayılır. Müşteri KolaySSL.net ‘in hizmetlerini kullanarak oluşturabileceği durumlara karşın her türlü hak talebinde KolaySSL.net’in zarar ve ziyanını temin edeceğini ve gördüğü zarar ve ziyanı tazmin edeceği konusunda mutabıktır.
c) Müşteri, sağlanan güvenlik sertifikalarını kanunlarca yasaklanmış ürün ve hizmetlerin satıldığı web sitelerinde ve dijital ortamlarda kullanmayacağını kabul etmiş sayılır.
d) Hizmet talebinde bulunan her kim olursa olsun KolaySSL.net hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutar.
e) Müşteri, KolaySSL.net üzerinden sağladığı hizmetlere yönelik taleplerinde 48 saat içerisinde cevap alabileceğini kabul etmiş sayılır.
f) Müşteri, hizmet kullanımlarına, hizmet içeriklerine dair KolaySSL.net tarafından gönderilen epostaları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır. Müşterinin ilgili sayfalar üzerinde KolaySSL.net e ilettiği eposta adresini takip etmek, eposta adresini güncel tutmakla yükümlüdür.
5-) Ücret ve Ödeme
a) Müşteri, KolaySSL.net hizmetleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri ödemeyi taahhüt eder. Ücretler ilk sipariş ile peşin olarak tahsil edilir ve aksi belirtilmediği sürece dönem sonunda otomatik olarak kapatılır.
b) KolaySSL.net, Müşteri’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda sitede belirtilmiş olunan KolaySSL.net’e ait banka hesabına, başvuru sırasında Müşteri bilgilerinde belirtilen kişi yada kurum adına açılmış hesaptan 7 (yedi) takvim günü içerisinde havalenin gerçekleşmesi sonucu KolaySSL.net hizmet aktivasyonunu yapar ve Müşteri’yi bilgilendirir. Banka Havalesi/EFT metodu ile yapılan ödemelerde, ödeme açıklamasında sipariş kodunun belirtilmesi gerekmektedir. Ödemelere ait tüm masraflar Müşteri’ye aittir.
c) KolaySSL.net tarafından sağlanan sitede yer alan hizmetlerde süre bitimi öncesinde ödemesi yapılmayan hizmetler müşteriye bildirilmiş son kullanım tarihinde otomatik olarak silinir.
d) KolaySSL.net tarafından sağlanan sitede bayilik ön ödemesi veya diğer ön ödemelerin hiç birinde geri iade yapılmayacağını kabul ve beyan eder
6-) Sözleşmenin Geçerliliği, Aykırılık ve Feshi
a) KolaySSL.net istediği zaman, bildirimde bulunmaksızın hizmet politikalarını ve sözleşmelerini revize etme hakkını saklı tutar. Müşteri KolaySSL.net hizmetlerini kullanmaya devam ederek Site’de belirtilen ve zaman zaman değişebilen Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.
b) Müşteri’nin bu sözleşmede veya tüm KolaySSL.net politika ve sözleşmelerinde belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, KolaySSL.net, Müşteri’ye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırabilir ve/veya sözleşmeyi fesih edebilir. Bu durumda, Müşteri’nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.
c) Müşteri’nin hizmetlerle ilgili tahsilatlarının gerçekleştirilememesi durumunda, KolaySSL.net sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, Müşteri’nin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.
7-) Geri iade
Geri iade promosyon olmayan , OV ve EV Haricindeki DV ( domain doğrulama ) sertifikalar için geçerli olup sadece müşteri panel bakiyesi olarak geçerli sayılacaktır.
8-) Promosyonlu ve indirimli ürünler
Promosyonlu ve indirimlü ürünlerde geri iade ve re-issue desteği yoktur müşteri ssl yedeğini ve key dosya yedeğini alması kendi sorumluluğunda'dır
8-) Bayram Özel yada 1 Alana 1 Bedava Kampanyaları
Bayram özel yada 1+1 kampanyalarında 2. ssl'in kullanım süresi ilk ödeme sonrası 15 gündür 15 gün içinde aktif edilmeyen sertifikalar iptal durumuna düşmektedir.